top of page
Пошук

CFSR вітає своїх колег волонтерів зі святом

Команда Благодійної організації «БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД «ДЖЕРЕЛО ВІДРОДЖЕННЯ» (CFSR), вітає своїх колег волонтерів зі святом.


Сьогодні, у понеділок, 5 грудня, у всьому світі відзначають Міжнародний День волонтера.

Волонтери-це добровольці, які працюють на благо суспільства і батьківщини, не вимагаючи натомість ніякої нагороди. В Україні це свято набуло особливого значення.


День волонтера був затверджений Генеральною Асамблеєю ООН. У 1985 році Генасамблея запропонувала урядам щорічно відзначати 5 грудня як «Міжнародний день добровольців в ім'я економічного і соціального розвитку».


А загальною декларацією Волонтера, прийнятою 14 вересня 1990 року на ХІ Всесвітній конференції Міжнародної асоціації добровольчих зусиль в Парижі, підкреслюється, що волонтерство – це добровільний вибір, що відображає особисті погляди і позиції, це активна участь громадянина в житті суспільства.


В Україні волонтерський рух зародився в 1990-их роках, але найбільш розцвів у 2014 році з початку російської агресії. А з війною 2022 році це свято набуло особливої важливості для нашої країни: адже саме волонтери допомагають українським військовим, збирають для них ліки, обладнання та амуніцію, постачають на фронт їжу засоби гігієни тощо.

Допомагають людям, які вимушено покинули свої домівки, яки лишилися свого житла та тим, що перебувають у місцях де йдуть бойові дії. Евакуйовують людей з небезпечних територій. Опікуються за безпритульними тваринами, яких покинули свої господарі під час вимушеної евакуації та тих, що живуть просто неба тощо.

Без волонтерів нашим громодянам було б набагато важче переживати ці скрутні часи та бійцям воювати і відбивати нашу землю у рашистських окупантів.Comments


bottom of page