top of page
Пошук

Чергове засідання обласної робочої групи «ПРОЗОРІСТЬ та ПІДЗВІТНІСТЬ»

На черговому засіданні обласної робочої групи «ПРОЗОРІСТЬ та ПІДЗВІТНІСТЬ», що відбулась за дорученням керівника Харківської обласної військової адміністрації Олега Синєгубова , під головуванням заступника начальника Харківської ОВА Євгена Іванова та Керівниці апарату ХОВА Вікторії Белявцевої , було заслухано начальника Ізюмська РВА Степана Масельського про діяльність відповідної робочої групи в Ізюмському районі.


Окрім перевірок тендерних закупівель, в районі тривають навчання представників органів місцевого самоврядування щодо запобігання корупції та вчасному декларуванню.


Засідання було змістовне, пройшло жваво та конструктивно, враховуючи розширений формат засідання, в якому взяли участь Члени Робочої групи - всі очільники районних військових адміністрацій , представники Управління СБ України в Харківській області , Харківська обласна прокуратура , Поліція Харківської області , директори Департаментів Харківської ОВА, громадськості та запрошені керівники Громад відповідно до питань порядку денного засідання.


Особливу увагу приділили тендеру з відновлення Слатинського ліцею, який зазнав серйозних руйнувань внаслідок ударів російських окупантів.

Заслухавши інформацію керівника Дергачівської міської ради Вячеслава Задоренко, запрошених фахівців з реалізації даного проекту та прийнявши до уваги думку начальника Харківської районної державної адміністрації Володимира Усова , на даному етапі дійшли згоди з доопрацювання умов відновлення цього важливого для Громади обʼєкту.


«Згідно проекту та плану, оголошена вартість усіх робіт – більш як 355 мільйонів гривень. З огляду на безпекову ситуацію в громаді та відсутність можливості проведення офлайн-навчання, відтермінували тендер на 2025 рік з доопрацюванням і перерахунком кошторису», - зазначив Іванов Євген - офіційна сторінка .

«Обговорили хід відбудови Ізюмської центральної міської лікарні Піщанської Богоматері та тендери, пов’язані із цим процесом. За даними очільника Ізюмщини , грубих порушень виявлено не було. Посеред інших питань отримали інформацію від керівника Балаклійськрї міської військової адміністрації Віталієм Карабановим щодо ходу відновлення життєзабезпечення у Балаклії тощо.


Крім того, голова Ради волонтерів та керівник Спільнота Небайдужих Дія - Член обласної робочої групи «Прозорість та підзвітність» Олександр Пєлєхов, повідомив що до запуску готовий новий чат-бот для звернень представників громадськості щодо можливих корупційних складових в територіальних громадах, або тих чи інших тендерних закупівлях.


Ця нова комунікаційна платформа, для максимальної доступності за попереднім планом, буде активно працювати й на базі Координаційного гуманітарного центру, про що раніше повідомляв його керівник Євген Коляда.

Олександр Пєлєхов вважає що ми зможемо забезпечити максимальний розголос про роботу цієї функції серед волонтерів та представників громадськості для оперативного зворотнього звʼязку з проблемних питань чи виявлення корупційних ризиків та шахрайства .


"Для мене особисто як очильника Комітету запобігання та протидії корупції Громадська рада при ГУ ДПС у Харківській області та керівника Благодійний фонд «Джерело Відродження»/Charity Foundation Source of Revival (CFSR) , по роботі з запобігання зловживань при тендерних закупівлях, є дуже вагомим аргументом, принципова позиція керівництва ОВА щодо сприяння максимальної прозорості цих процесів . Хочу зазначити, що участь в Робочій групі представників з числа керівництва правоохоронних органах Харківщини, дає можливість відразу отримувати фахову оцінку та реагування всім терміновим питанням що виникають, зокрема й з корупційним проявам чи іншим зловживанням." - Підкреслив директор Благодійного фонду «Джерело Відродження» Сергій Жук


На офіційному сайті Харківської обласної військової адміністрації працює окремий розділ «Прозорість і підзвітність» , на якому усі охочі можуть переглянути інформацію про тендерні закупівлі, поточну діяльність Робочої групи та повідомити про порушення в тендерних закупівлях й про корупційні ризики:


Comments


bottom of page