top of page
Пошук

«ФАНДРЕЙЗИНГ – ЦЕ ПРО СТІЙКІ ДОВГОСТРОКОВІ ВІДНОСИНИ» - ТЕТЯНА ПОДЛЄСНА

Фандрейзинг є важливим етапом у реалізації проекту, тому особливу увагу слід приділяти рекомендаціям, які проеціюються різними фахівцями.

Така можливість була надана у рамках Програми ЄС-Східного Партнерства, що передбачало проходження двох паралельних курсів («Фандрейзинг», «Партнерство та фандрейзинг»), які опанувала Керівниця юридичного супроводу Благодійного фонду «Джерело Відродження» Тетяна Подлєсна, що засвідчується відповідними сертифікатами.

CFSR вдячний Тіму Вільямсу (керівнику програми ЄС та Східного партнерства «Культура і креативність») та Лідії Варбановій (консультант, коуч) за надану інформацію та додаткові матеріали для ознайомлення.

Авторами лекцій був зроблений наголос саме на пошук міжнародних спонсорів, було відзначено, що у довгостроковій перспективі цей процес забезпечить вашій організації багато переваг, проте слід чітко усвідомлювати, що він вимагає інвестицій у вигляді ваших часу, грошей і зусиль. Неможливо професійним шляхом миттєво отримати усе, чого потребує організація. Основна проблема полягає у тому, що міжнародних спонсорів дуже багато, і складно зрозуміти, з чого почати. Це є нелегким завданням для багатьох організацій.

Важливо чітко уявляти процес, розбити його на прості етапи, адже зараз спонсори хочуть бачити планомірний і послідовний прогрес у їхніх відносинах з організаціями, які вони фінансують. Це знижує ризик в роботі з вами, а планомірний прогрес допомагає зміцнювати довіру між партнерами.

У лекційних матеріалах було зазначено, що на сьогодні фандрейзинг є оптимальним варіантом пошуку джерел фінансування для громадських організацій. Він ще доволі обмежено «обживається» в Україні, проте має великий досвід застосування у США. Зарубіжні громадські організації використовують більш потужніші методи для залучення коштів. Українські ж громадські організації залучають кошти для своїх проектів найчастіше застарілими методами, які втрачають свою ефективність.

Щоб подолати проблеми фандрейзингу, потрібно сприяти вивченню та впровадженню зарубіжного досвіду у даній сфері, наприклад, застосовувати поширені за кордоном засоби фандрейзингу у вигляді створення інтернет-платформ, на яких можна розміщувати інформацію про програми та проекти громадських організацій, проводити загальнонаціональні конкурси, лотереї, щоб заохотити та популяризувати благодійність та меценатство.

«Для розвитку «дієвого» фандрейзингу в Україні необхідно створити сприятливі умови як з боку держави, так і з боку суспільства, використовуючи напрацювання зарубіжних громадських організацій. Крім того, належна міцність та сталість громадської організації залежатимуть від того, чи буде спроможна вона отримати широку соціальну підтримку мас в якості волонтерів, донорів і т д. Вона повинна довести свою необхідність» - підсумувала Тетяна Подлєсна.


Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page