top of page
Пошук

Тренінг з безпеки: «Рятуй, не ризикуй» – крок до зміцнення волонтерського руху"

5 серпня було розпочато серію офлайн-тренінгів з безпеки під назвою «Рятуй, не ризикуй». Перший із них відбувся у місті Харкові, де волонтери діють на передовій та активно працюють на користь громади.


Заходи «Рятуй, не ризикуй» були організовані ГО «Українська Волонтерська Служба» в рамках Програми «Спільнодія». Ця програма виконується за підтримки Фонду Східна Європа у співпраці з Українським незалежним центром політичних досліджень та ГО «Разом проти корупції», з фінансовою підтримкою European Union in Ukraine.


Члени Благодійного Фонду «Джерело Відродження» (CFSR) взяли активну участь у цьому тренінгу, демонструючи важливість спільних зусиль та підтримки волонтерського руху.


Під час тренінгу відчувалася загальна обстановка напруженості через загрозу обстрілу. Учасники навчання відзначили, що на перших етапах тренувань довелося перебувати в укритті через часті повітряні тривоги. Проте це не зупинило їх у бажанні здобувати необхідні знання з особистої безпеки.


Початковий навчальний блок з особистої безпеки був організований на свіжому повітрі поруч зі сховком, що символізує готовність волонтерів реагувати на надзвичайні ситуації навіть в умовах обмежень та загроз.

З плином часу ситуація стала менш напруженою, і тренінг продовжився в офлайн-хабі від Rescue Now UA. Це сприяло більш комфортній атмосфері навчання та обміну досвідом.


Однією з ключових особливостей цього заходу є багатогранний підхід до безпеки, охоплюючи особисту, цифрову, психологічну та мінну безпеку. Учасники пройшли практичні вправи та отримали можливість обговорити свої питання з тренерами, що допомогло поглибити їхні знання та вміння.


Окрім цього, заходи «Рятуй, не ризикуй» сприяли об'єднанню волонтерської спільноти. Учасники познайомилися одне з одним та представниками інших волонтерських організацій, що зміцнило партнерства та сприяло обміну досвідом.


Comments


bottom of page