Професія медичної сестри-одна з найгуманніших і милосердних професій нашого часу.
"Завжди як жінки так і чоловіки цієї професії стояли і стоять на передовій всіх надзвичайних ситуацій і виконують безліч незамінних та часто небезпечних справ. Так на сьогоднішній день на їх плечах лежить велика відповідальність у боротьбі з коронавірусом. Медичні сестри та брати чергують біля ліжка пацієнтів, чергують в зоні ООС, стежать за чистотою і асистують хірургам тощо" - підкреслила співзасновниця Благодійного Фонду " Джерело Відродження" Софія Жук
Медична сестра, або "сестра милосердя", як називають їх у багатьох країнах світу, – це професія – покликання! 12 травня у світі щорічно відзначається Міжнародний день медичної сестри. Це свято проводиться під егідою Міжнародної ради медсестер (ICN), його мета — відзначення внеску медичних сестер у розвиток суспільства. Ця дата обрана, оскільки 12 травня 1820 року народилася Флоренс Найтінгейл — одна із засновниць служби сестер милосердя.
"В День професійного свята, від імені колективу CFSR, я бажаю всім медичним сестрам та медбратам міцного здоров'я. Окреме подяка та пошана тим, хто зголосився працювати в коронавірусних установах. Медичні сестри та брати це герої нашого часу" — заявила Софія Жук.
Також на 12 травня припадає Міжнародний день запобігання синдрому хронічної втоми (СХВ).
СХВ найчастіше проявляється у вираженій слабкості-людині важко рухатися або робити щось звичне, що раніше не викликало труднощів. Постійна втома може тривати кілька місяців і не зникати, навіть якщо людина добре відпочиває. Вважається, що цим синдромом страждає одна людина зі ста.
Це не є смертельне, але істотно знижує якість життя і може призвести до серйозних порушень імунної системи.
Також на 12 травня припадає річниця вступу України до ЮНЕСКО — спеціалізована установа ООН з питань освіти, науки і культури. Україна стала членом ЮНЕСКО 12 травня 1954 року.
Kommentare