top of page
Пошук

Рекомендації! CFSR попереджує - торгівля людьми та трудова експлуатація не міф.

У зв’язку з безпрецедентним, від початку війни, переміщенням людей змушених тікати з України, 90% яких становлять жінки та діти, неурядові організації та ЗМІ були вимушені забити тривогу через безлічь випадків підозри у торгівлі людьми.


Торгівля людьми є злочином, якому не повинно бути місця в сучасному суспільстві. Він руйнує життя людей, позбавляючи людей їхньої гідності, свободи та основних прав. Часто це насильницький злочин, вчинений організованими злочинними мережами.


При пересуванні всередині нашої країни, країн ЄС та за її межами, пам'ятайте будь ласка про ризики торгівлі людьми та трудової експлуатації.


Ваші документи


- Ніколи не віддавайте свій паспорт або інший документ, що засвідчує особу, нікому крім прикордонника або державного службовця. Носіть завжди його ближче до тіла.


- Сфотографуйте паспорт або документ, що засвідчує особу, щоб у вас була резервна копія на випадок втрати або крадіжки. Надішліть копію друзям/родичам і собі. Наприклад, на електронну пошту, щоб ви могли отримати доступ до документів навіть при втраті телефона.


Подорож


- Багато транспортних легальних компаній по всьому ЄС пропонують безкоштовний або пільговий транспорт, користуйтеся з можливістю цими послугами.


- Намагайтеся подорожувати групами з 2-3 дорослих і переконайтеся, що діти завжди мають супровід.


- Якщо подорожуєте в чиїйсь машині, запитайте, чи очікують від вас щось в обмін на допомогу.


- Перш ніж сісти в чиюсь машину, сфотографуйте номерний знак та відправте його друзям і родичам. Уникайте подорожей у машинах водіїв, які не дозволяють це робити.


Гроші


- Носіть готівку при собі, але у безпечному місці. Також можна розділити суму на кілька частин та заховати в різних місцях.


- Запам'ятайте номер своєї кредитної /дебетової картки.


- Запам'ятайте телефонні номери кількох надійних людей, які допоможуть вам у разі втрати вашого телефона.


Розміщення


- За можливості використовуйте житло, надане надійними організаціями.


- Якщо ви бронюєте житло онлайн, обов'язково перевірте відгуки та виберіть пропозиції з великою кількістю позитивних.


- Якщо у вас є місце для ночівлі, але ви не відчуваєте себе там у безпеці - покиньте його!


- Якщо ви зупинилися у когось вдома, запитайте, чи очікують від вас щось в обмін на проживання.


Робота


Завжди будьте насторожі, якщо:


- Хтось пропонує вам роботу і не дає адреси та імені роботодавця.


- Хтось тисне на вас, аби отримати ваше рішення щодо запропонованої роботи.


- Хтось пропонує вам роботу у зв'язці з безкоштовним проїздом і проживанням.


- Хтось пропонує роботу, але просить віддати ваші документи під приводом того, що влаштує замість вас усі формальності


Безпека від торгівлі людьми та трудової експлуатації.


Якщо ви відчуваєте, що можете стати жертвою торгівлі людьми, або трудової експлуатації:


- Втікайте в громадське місце з великою кількістю людей, наприклад до поліцейського відділку, лікарні, бібліотеки, банку, поштового відділення, церкви або до міської адміністрації.


- Зверніться в поліцію чи організацію, яка допомагає жертвам торгівлі людьми, до влади країни перебування або в посольство Вашої країни.


- В першу чергу дізнайтеся інформацію про національні органи влади, які протидіють торгівлі людьми, і організацій, які можуть допомогти залежно від вашого місцяперебування.


"Бережіть себе та своїх близьких, будьте пильними, злочинці використовують різні схеми за ради прибутку, во всі часи, а зараз користуючись нашою бідою в Україні, це тільки облегшує трафікерам цим скористатися." - підкреслила Співзасновниця Благодійного Фонду "Джерело Відродження" - CFSR, координаторка проектів по усуненню ризиків потрапляння в трудове рабство та реабілітації постраждалих від торгівлі людьми. Софія Жук.Comments


bottom of page