top of page
Пошук

"Ми вшановуємо кожного ліквідатора наслідків аварії у Чорнобилі"- Дмитро Пікалов

"14 грудня для українців особливий день - ми вшановуємо наших героїв, кожного хто приймав участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Це день- черговий заклик, щоб ще раз висловити слова подяки та нескінченну пошану кожному ліквідаторові - поки вони ще живі і можуть її почути".- зазначив Координатор проектів CFSR з соціальної реабілітації постраждалих внаслідок бойових дій та надзвичайних ситуацій Дмитро Пікалов.


Саме в цей день було прийнято акт про здачу всіх захисних споруд над зруйнованим 4-м енергоблоком . З метою гідної поваги до мужності, самовідданості та високого професіоналізму учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та на підтримку ініціативи громадських організацій та Міністерства праці та соціальної політики України цей день офіційно встановлено пам'ятним Указом Президента України у 2006 році. Однак, у нашій державі цей день відзначається з 1986 року, коли учасники ліквідації аварії на АЕС зібралися разом, аби відзначити свою першу перемогу.


Так, це не свято. Це день-нагадування про людей, які ціною здоров'я та життя, протягом шести місяців, без проекту, без скарг на те, що схожого до них ніхто і ніколи не робив, збудували споруду, що ізолювала зруйнований енергоблок від навколишнього середовища. Більш того, після цього вони зробили промисловий майданчик станції придатним для подальшої роботи та відновили генерацію електроенергії.


"Чорнобиль для всего світу і саме для України великий сумний досвід необережного використання ядерної енергії та велика біль тисяч людей і головне це десятиліття страждань та боротьби за здоров'я - пожиттєве лікування та реабілітація постраждалих від ураження!" - зазначив Дмитро Пікалов.


Ми маємо зробити все, щоб подібні катастрофи ніколи не повторювалися, а пам'ять про ліквідаторів завжди жила в наших серцях, закликають у CFSR.


Comentários


Os comentários foram desativados.
bottom of page