top of page
Пошук

"ЛІКВІДАЦІЯ ЯДЕРНОЇ ЗБРОЇ ТА ПРИПИНЕННЯ ВІЙСЬКОВИХ КОНФЛІКТІВ, Є ГОЛОВНОЮ МЕТОЮ"- ДМИТРО ПІКАЛОВ

«Єдиним надійним способом усунення загрози, що створюється ядерною зброєю, — є ліквідація самої зброї».

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш

Щорічно, 26 вересня, відзначається Міжнародний день боротьби за повну ліквідацію ядерної зброї.

Однією з головних задач, що постає перед людством, є досягнення миру та безпеки на планеті Земля. Саме тому головною метою відзначення цієї дати є привертання уваги світової спільноти до необхідності повної ліквідації ядерного озброєння та інформування суспільства щодо переваг його заборони.

Від ядерної енергії страждають ні в чому не повинні люди. ООН повідомляє, що за весь час у світі було проведено більше, ніж дві тисячі випробувань. Для України це питання є особливо важливим, оскільки, тільки за офіційними даними, більше ніж 5 млн осіб (з них – 600 тис. дітей) постраждало внаслідок ядерної катастрофи на Чорнобильській АЕС. Це було однією з причин відмови України від ядерного озброєння у 1992 році.

Питання повної ліквідації ядерної зброї вперше було юридично закріплене Генеральною асамблеєю ООН у 1946 році. Надалі, воно залишалось одним з пріоритетних напрямів діяльності організації. Це одне з небагатьох питань, яке було погоджене та підтримане кожним генеральним секретарем.

Проблема ядерного озброєння є актуальною і на сьогодні, оскільки, не дивлячись на усі зусилля ООН та чисельні договори щодо попередження його розповсюдження, жодна з 16000 одиниць ядерного озброєння різних країн не була фізично знищена. Саме тому, з кожним роком, увага до цього питання привертається все більше і більше.

«Тому сьогодні Україна як держава яка має на своїй території збройний конфлікт та досі долає наслідки ядерної катастрофи на Чорнобильській АЕС, розуміє важливість питань щодо недопущення розповсюдження ядерної зброї та взагалі припинення військових конфліктів»- підкреслив Координатор проектів CFSR з соціальної реабілітації постраждалих внаслідок бойових дій та надзвичайних ситуацій Дмитро ПікаловComments


Commenting has been turned off.
bottom of page