top of page
Пошук

Курс "Не зламні та креативні": підвищення інформаційної безпеки та медіаграмотність від Ґвара Медіа

У сучасному світі інформація стає все більш важливим ресурсом, але разом з тим вона може бути інструментом маніпуляцій та дезінформації. Справжні та фальшиві новини переплітаються, створюючи навколо нас складну мережу інформаційного шуму. Однак існують організації, які допомагають нам розпізнавати правду від вигадки та зміцнювати нашу інформаційну безпеку.

У рамках курсу "Не зламні та креативні" відбувся низка заходів, які спрямовані на підвищення медіаграмотності та інформаційної безпеки. Один із найцікавіших і пізнавальних тренінгів був проведений у Харкові фактчекирами "Ґвара Медіа".

Початок тренінгу "медіаграмотність та інформаційна безпека" був присвячений до знайомства з учасниками та встановлення умовного регламенту. Відразу стало зрозуміло, що цей захід буде не лише навчальним, але й дуже інтерактивним.

Частина перша тренінгу присвячена визначенню понять фейків, розбору реальних прикладів та навчанню тому, як розрізнити правдиву інформацію від вигадки. Тренери давали корисні поради та методику аналізу новин, що допомагає визначити їх правдивість.

Дискусійна панель, на якій фактчекери Gwara Media поділилися прикладами розкриття фейкових новин, стала особливо цікавою та пізнавальною. Учасники отримали можливість зрозуміти, якими методами користуються фейкнюзмейкери та як протистояти дезінформації.

Частина друга тренінгу стосувалася інформаційної безпеки та гігієни. Учасники дізналися про сірий список сумнівних джерел та телеграм-каналів, які можуть поширювати недостовірну інформацію. Дискусійна панель привернула увагу до питань забезпечення власної інформаційної безпеки та захисту від маніпуляцій. Важливою складовою тренінгу стала ділянка, присвячена дезінформації та маніпулятивним наративам про Харківський регіон. Учасники отримали можливість розібратися з тим, як створюються шкідливі та хибні історії та як протидіяти цим явищам.

Завершальна дискусійна панель проливає світло на те, як небайдужі українці можуть долучитися до боротьби з ворожими фейками та сприяти безпечному інфопростору.

Проект "Не зламні та креативні" став можливістю для учасників поглибити свої знання та вміння у сфері медіа грамотності та інформаційної безпеки.

Захід був спрямований на розширення світогляду учасників, формування критичного мислення та навичок аналізу інформації, що стає дедалі важливішим у сучасному світі, де потік інформації безмежний. Цей курс також наголосив на значущості особистої інформаційної безпеки, оскільки це важливий аспект захисту від впливу недостовірної або маніпулятивної інформації.

Завдяки Ґвара Медіа, фахівцям вдалося передати учасникам практичні знання та навички, які вони зможуть використовувати на практиці. Дискусійні панелі допомогли привернути увагу до актуальних питань та обговорити можливі шляхи розв'язання проблем, пов'язаних з дезінформацією. Проєкт був реалізований завдяки підтримці ACTED Ukraine та Гуманітарного фонду для України (UHF). Участь членів Благодійного Фонду «Джерело Відродження» (CFSR) свідчить про активну позицію та залученість цієї організації до важливих ініціатив з підвищення медіаграмотності та інформаційної безпеки.

Закінчивши цей курс, члени Благодійного Фонду «Джерело Відродження» (CFSR) отримали важливі інструменти для ефективної роботи з інформацією, розпізнавання фейкових новин та захисту власної інформаційної безпеки. Такі ініціативи є кроком до побудови свідомого та медіаграмотного суспільства, що може відповідально взаємодіяти з інформацією та розрізняти правдиву інформацію від дезінформації та використовувати у своїй благодійної діяльності.Commentaires


bottom of page