27 серпня відбулася щомісячна зустріч партнерів Кластеру продовольчої безпеки та засобів до існування (КПБЗІ) у Харківській області. У заході взяли участь 24 представники 20 організацій, які працюють у регіоні.
КПБЗІ представив огляд реагування партнерів за липень та аналіз використання наданої партнерами інформації. Дані щодо розподілу продовольчої допомоги та допомоги в забезпеченні засобів до існування свідчать, що у Богодухівському, Ізюмському, Куп’янському, Лозівському та Чугуївському районах відбувається дублювання продуктової допомоги. Натомість у Красноградському та Харківському районах є прогалини. Щодо засобів до існування, то лише Ізюмський та Лозівський райони області мають достатнє покриття, тоді як Богодухівський, Красноградський, Куп’янський, Харківський та Чугуївський – великі прогалини.
Спираючись на цю інформацію, присутні рекомендували посилити звітування та координацію щодо розподілу гуманітарної допомоги в регіоні.
Також учасники зустрічі могли ознайомитися з презентацією Каразінського університету «Освіта, дослідження, соціальна відповідальність». Важливо, що на базі університету функціонує Центр ветеранського розвитку, який надає можливості для професійного розвитку ветеранів та їхніх родин, зокрема через програму «Помічник ветерана», що забезпечує індивідуальний супровід демобілізованих військових та допомагає їм інтегруватися в цивільне життя.
У заключному блоці КПБЗІ було заслухано інформацію від партнерів. Неурядові організації Благодійний фонд «Джерело Відродження» / CFSR, АДРА, Я Спасён, Corus International, Спільна справа для людей та Право на захист розповіли про реалізовані проєкти у напрямку забезпечення вразливих категорій населення доступом до життєво необхідних ресурсів.
Координаторкою Кластеру було запропоновано пропонувати теми для організації круглих столів для обміну досвідом між партнерами або вирішення суперечливих питань. Також представники КПБЗІ ознайомили аудиторію з основними інформаційними продуктами Кластеру, які містяться на відповідних інтерактивних дашбордах:
- Продовольча допомога: реагування
- Засоби до існування: реагування
- Засоби до існування: аналіз прогалин
- Карта присутності партнерів
- FSLC Activity Planning Dashboard
Далі було оновлення щодо транзитного центру у м.Харків. Транзитний центр покриває всі потреби, у тому числі багатосекторальну грошову допомогу (MPCA), гарячі обіди від НУО Душа Харкова - Роксана та команда та World Central Kitchen, набори RtE від НУО Мирне небо Харкова та продуктові набори від Червоний Хрест України. Координаторка Кластеру звернула увагу на потребах мешканців МТП або самостійно розміщених ВПО, котрі не отримують допомоги в достатній кількості.
Comments