top of page
Пошук

Зустріч OCHA: Питання безпеки волонтерів і реалізація резолюції 930 про стандарти МТП

5 жовтня 2023 року відбулася щомісячна зустріч OCHA, де представники CFSR взяли участь у обговорені нагальних питань координації гуманітарної допомоги у східному регіоні України.

Фізичний захист волонтерів

Одним з головних питань, що обговорювалося, був фізичний захист волонтерів, які працюють наближено до лінії фронту. За останні місяці було кілька випадків, коли волонтери потрапляли у небезпеку та втрачали життя.

Організації, що працюють у гуманітарній сфері, зіткнулися з низкою проблем у забезпеченні безпеки своїх співробітників. Деякі волонтери нехтують інструкціями з безпеки, вважаючи, що на їхній території безпечно. Інші не мають доступу до засобів індивідуального захисту. Крім того, у співпраці міжнародних та місцевих організацій часто виникають розбіжності щодо дотримання безпекових процедур.

У результаті обговорення було прийнято рішення про продовження роботи над питанням безпеки волонтерів. Зокрема, OCHA та інші організації будуть інформувати донорів про відсутність засобів індивідуального захисту та працювати над підвищенням обізнаності волонтерів про безпеку.

Резолюція 930 про стандарти МТП

На зустрічі також обговорювалася резолюція 930 Ради Європи про мінімальні стандарти до місць тимчасового розміщення (МТП). Ця резолюція встановлює низку вимог до умов проживання ВПО у МТП, зокрема щодо доступу до їжі, води, медичної допомоги та освітніх послуг.

Учасники зустрічі висловили занепокоєння тим, що деякі стандарти резолюції є нереалістичними та можуть призвести до закриття багатьох МТП. Крім того, вони зазначили, що неясно, як буде проводитися інспекція МТП на відповідність резолюції.

Одним з найбільш суперечливих питань є можливість виселення ВПО з МТП за суттєве порушення правил. Учасники зустрічі зазначили, що поняття «суттєве порушення» є досить розмитим і може призвести до свавілля з боку адміністрації МТП.

У результаті обговорення було прийнято рішення про продовження роботи над питанням реалізації резолюції 930. Зокрема, OCHA та інші організації будуть працювати над розробкою чітких правил та умов виселення ВПО з МТП.

Висновок

На зустрічі OCHA обговорювалися дві важливі теми, пов'язані з координацією гуманітарної допомоги у східному регіоні України. Питання безпеки волонтерів є критичним, оскільки вони відіграють важливу роль у наданні допомоги постраждалим від війни людям. Питання реалізації резолюції 930 про стандарти МТП також є актуальним, оскільки від цього залежить якість життя ВПО, які проживають у цих установах.

Очікується, що в найближчі місяці OCHA та інші організації продовжать роботу над вирішенням цих проблем.
Comments


bottom of page