top of page
Пошук

В Україні розслідується 280 справ щодо сексуального насильства з боку російських окупантів — Ірина Юзик

28 травня менеджерка проєктів ZMINA Ірина Юзик долучилася до дискусії про насильство під час війни, яку організувало харківське жіноче об’єднання “Сфера”. До заходу долучилися представники громадського сектора Харкова.


Як повідомила Юзик, в Україні зараз розслідується 280 кримінальних проваджень щодо сексуального насильства з боку російських окупантів по відношенню до громадянок та громадян України.

“Потерпілі: 179 жінок та 101 чоловік. Це були останні публічні дані станом на кінець березня. Реально потерпілих значно більше — уже є і з великою ймовірністю —- ще буде. У російському полоні зараз перебуває 403 жінки. Ми – суспільство і особливо медіа – повинні бути дуже чутливими та обережними, висвітлюючи ці теми”, — зазначила Ірина Юзик.

Юзик вважає, що журналістам при створенні матеріалів на цю тему варто фокусуватися на інтересах потерпілої людини, на її безпеці та емоційному стані.

“Ще недавно в нашому патріархальному суспільстві були поширені наративи “сама винна”. Але з початком великої війни і масових зґвалтувань в окупації цей наратив нарешті відходить у минуле. Дуже шкода, що таким важким шляхом це відбувається”, — зазначила експертка.

У дискусії також взяли участь харківська медійниця Марина Ніколаєва і працівниця “Ла Страда-Україна” Альона Кривуляк. та Віктор Жук, координатор стратегій і програм з соціально-економічного відновлення БО БФ "Джерело Відродження" CFSR.Comments


bottom of page