top of page

У кризових ситуаціях, таких як повна масштабна війна в Україні, мігранти стають більш вразливими до торгівлі людьми. Це стається через те, що вони можуть втратити роботу, інші джерела доходу та залишитися без захисту, що робить їх легкою мішенню для злочинців. Крім того, люди, які вже постраждали від торгівлі людьми, можуть стати ще більш вразливими через економічний спад та втрату джерел доходу. Організації, які працюють з протидії торгівлі людьми, повинні звернути увагу на цю проблему та допомогти забезпечити їм доступ до соціальних послуг та джерел допомоги. Запобігання економічної нестабільності та надання соціальної підтримки можуть допомогти зменшити ризик потрапляння мігрантів в торгівлю людьми.

ВІРТУАЛЬНІ ЗАГРОЗИ — РЕАЛЬНІ ПОСТРАЖДАЛІ !

ЗНАТИ ПОВИНЕН КОЖЕН !!!!

Як це не сумно, рабство не є пережитком минулого. За даними Міжнародних організацій, у світі налічується десятки млн. жертв різних форм сучасного рабства (торгівля людьми, сексуальна експлуатація, дитяча праця, шлюби з примусу, продаж наречених тощо).

Оцінка потреб національного механізму перенаправлення постраждалих від торгівлі людьми в Україні

Погляди, думки, висновки та інші дані, наведені в цьому документі не обов’язково відображають позицію Організації з безпеки та співробітництва в Європі або схвалюються нею, за виключенням тих випадків коли безпосередньо вказано, що ОБСЄ є автором цього документу.

unnamed.jpg

Конвенція Ради Європи про заходи щодо протидії торгівлі людьми

Торгівля людьми порушує права і впливає на життя незліченної кількості людей в Європі та за її межами. Все більше жінок, чоловіків і дітей стають предметом торгівлі як за кордоном, так і в межах власних країн, опиняючись в умовах жорстокого поводження та експлуатації.

images (1).png

Аналітична довідка ООН про соціальний захист в Україні

 Дана Аналітична довідка веде мову про значні шляхи вдосконалення системи соціального захисту в Україні, особливо в часи пандемії COVID-19, які виявили обмеження існуючої системи соціального захисту.

.jpg

ВИКОРІНЕННЯ ЕКСПЛУАТАЦІЇ.

Запобігання участі бізнесу у торгівлі людьми: обов'язки
держав і приватних підприємств

Без названия.png

БЕЗПЕКА ЛЮДСЬКОГО ЖИТТЯ В СУЧАСНОМУ СВІТІ ЯК ВОНА Є

Посібник. Протидія торгівлі людьми в Україні 

.jpg

Переконайтеся, чи все безпечно !

unnamed (2).jpg

Легальне працевлаштування

Потрібно мати дійсний закордонний паспорт, підписати трудову угоду (контракт) із закордонним роботодавцем, отримати робочу візу та відповідні дозволи, доки Ви на території України.

unnamed (1).jpg

Ліцензовані посередники

Агенція з працевлаштування за кордоном повинна мати відповідну ліцензію. Перелік ліцензованих посередників з працевлаштування є на сайті Мінекономіки України me.gov.ua у розділі «Діяльність» рубриці «Трудова міграці

unnamed.jpg

Контактна інформація

Заздалегідь знайдіть та запишіть контактну інформацію найближчого посольства України, а також організацій, які допомагають мігрантам у країні, до якої збираєтесь.

unnamed (3).jpg

Умови працевлаштування

Переконайтесь, що робочий контракт перекладено вірно, він не містить
розмитих формулювань, Вам зрозумілі усі умови працевлаштування: обов'язки, робочий графік, розмір заробітної плати, медичне й соціальне страхування, відпустку та вихідні.

unnamed (4).jpg

Копії документів

Зробіть та візьміть з собою копії важливих документів (національного та закордонного паспорту, коду, полісу медичного страхування, візи, договору про роботу тощо), один примірник документів та нещодавно зроблену фотокартку залиште своїм близьким.

unnamed (6).jpg

Будьте на зв'язку

Залиште своїм рідним детальну інформацію про місце свого перебування та розкажіть про деталі подорожі. Підтримуйте постійний зв'язок з ними, повідомляйте відразу про зміну місця перебування.

unnamed (7).jpg

Кодове слово

Домовтесь з рідними про кодове слово або кодову фразу, яка повідомить, що ви потрапили в небезпеку.

unnamed (5).jpg

Оберігайте документи

Довіряйте свої документи лише працівникам прикордонної служби/поліції. Не залишайте нікому свій паспорт під заставу, для "оформлення документів" або з інших причин.

unnamed (9).jpg

Неофіційна робота

Не погоджуйтесь на неофіційну роботу. Трудова діяльність за туристичною, діловою або гостьовою візою є порушенням закону. Зазвичай неможливо оформити робочу візу через посередників. Уточніть у відповідному консульстві, чи можливо посередництво при оформленні візи та яка вартість цієї послуги.

unnamed (10).jpg

Права в країні перебування

Перед виїздом за кордон на роботу, дізнайтесь, які Ви матимете права в країні перебування, а також перевірте інформацію про традиції та закони місцевості, де плануєте перебувати.

Реєстрація в системі ДРУГ

Перед виїздом в іншу країну зареєструйтесь онлайн на сайті Міністерства закордонних справ України в системі ДРУГ.

unnamed (11).jpg
unnamed (12).jpg

Небезпечні ситуації

Якщо Ви опинились в небезпечній ситуації, телефонуйте до місцевих екстрених служб та звертайтесь до посольства України в країні Вашого перебування.

Проконсультуйтесь 
за номерами української національної довідкової безкоштовної лінії з питань міграції та протидії торгівлі людьми:
0-800-505-501
(безкоштовні дзвінки зі стаціонарних телефонів в Україні)
527
(безкоштовні дзвінки з номерів Київстар та MTС)
Консультації надаються безкоштовно та конфіденційно!
пн-пт   з 10:00 до 21:00,    сб  з 10:00 до 18:00

Також наші фахівці допоможуть дізнатися про необхідну інформацію як не потрапити в трудове рабство, а так само допомогти якщо так сталося.

bottom of page